Jeżyce, Golęcin i Strzeszyn sfotografowane przez amerykańskiego satelitę wywiadowczego KH-4A 1023, 23 sierpnia 1965 r.

Centralnie położone jezioro Rusałka. Widoczny przebieg ulicy Lutyckiej (DK92; skrajnie u góry), pod nią fort VIa Twiedzy Poznań, Niestachowskiej (DK11, skrajnie po prawej) i Dąbrowskiego (po lewej u dołu, brak trasy św. Wawrzyńca). Od prawego dolnego rogu widać rozbiegające się dwie linie kolejowe.

Widoczne obiekty Towarzystwa Sportowego Olimpia (brak trzeciego stadionu). Nad nimi widoczne koszarowe zabudowania Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Winogrady, od Cytadeli do ulicy Naramowickiej. Widoczny także Sołacz i Golęcin, forty VI, Va, V i IVa, a także przebieg dróg krajowych nr 11 i 92. Zdjęcie z amerykańskiego satelity wywiadowczego KH-4A 1023, z 23 sierpnia 1965 r.Lotnisko Poznań-Ławica i okolice sfotografowane przez amerykańskiego satelitę wywiadowczego KH-4A 1023, 23 sierpnia 1965 r.

Widoczne jest także Wysogotowo i Przeźmierowo, a także poznańskie Jeżyce, osiedle Ławica, i dwa forty Twierdzy Poznań. Zauważalny jest brak Toru Poznań, w miejscu widocznych dróg w pobliżu pasa startowego, i powstające ogródki działkowe.

Jezioro Malta i okolice sfotografowane przez amerykańskiego satelitę wywiadowczego KH-4A 1023, 23 sierpnia 1965 r. Widoczny brak zabudowań na południu jeziora, a także torów kajakarskich i infrastruktury sportowej.

Centrum Poznania sfotografowane przez amerykańskiego satelitę wywiadowczego KH-4A 1023, 23 sierpnia 1965 r. Widoczne Jeżyce, Śródmieście, Garbary.

Budowa osiedli i bloków na poznańskim Grunwaldzie, w osi ulicy Grochowskiej, sfotografowana przez amerykańskiego satelitę wywiadowczego KH-4A 1023, 23 sierpnia 1965 r.

Stare i nowe koryto Warty w Poznaniu. Widoczny Ostrów Tumski, Chwaliszewo i Śródka. Zdjęcie z amerykańskiego satelity wywiadowczego KH-4A 1023, z 23 sierpnia 1965 r.

Tereny stacji i górki rozrządowej Franowo, i dzisiejszego browaru firmy SAB oraz Centrum M1. Widoczny również fort IIa Twierdzy Poznań i przebieg drogi krajowej nr 11 ("trasa katowicka"). Zdjęcie z amerykańskiego satelity wywiadowczego KH-4A 1023, z 23 sierpnia 1965 r.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Wprawdzie Stowarzyszenie Wikimedia Polska nie otrzymało grantu na digitalizację zdjęć tylko go udzieliło, ale reszta się zgadza :)

Na wiki pod hasłem "KH-4A 1023" macie mapę w pełnej rozdzielczości jako jeden plik, nieposzatkowaną. Robi wrażenie !

Szkoda, że zdjęcia nie są w większej rozdzielczości, można by sobie dokładnie obejrzeć, a tak ledwo co widać.

nie gadaj tak - chcieli czy nawet udostępnili temu NIE-rządowi ale komoruski p-Rezydent POwiedział, że są im nie POtrzebne bo oni w pięć sekund po upadku tutki wiedzieli, że piloci byli pijani a pijany gen.Błasik siadł za sterami i było bum. Więc widzisz PO chole...ę im zdjęcia skoro anoda czy inna katoda wie lepiej

Nowa, lutowa ulga Mały ZUS Plus pozwoli zaoszczędzić mikroprzedsiębiorcom nawet kilkaset złotych miesięcznie. Jednak aby z niej skorzystać, trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest kryterium przychodowe – nie można przekroczyć 120 tys. zł rocznie. Drugim jest staż – t...

Mieszkanka Poznania chciała powiększyć usta i wyszczuplić twarz u kosmetolog. Czy kosmetyczka z Poznania naraziła swoją klientkę na utratę zdrowia i życia przez źle wykonany zabieg? Tak uważa pani Laura, która po zabiegu u poznańskiej kosmetyczki przez kolejne miesiące musiała wa...

Po oddaniu do użytku kierowców całej drogi S5 w województwie wielkopolskim, powraca dyskusja o innej ważnej drodze, która w planach jest od wielu lat. Mowa o S11, która ma połączyć Koszalin z Katowicami i przebiegać przez Wielkopolskę praktycznie na całej jej długości z północy n...

Anna M., motornicza, która śmiertelnie potrąciła 8-letniego Jasia na przejściu dla pieszych na ul. Hetmańskiej w Poznaniu, usłyszała we wtorek wyrok sądu. Kobieta została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, roczny zakaz prowadzenia tramwajów i zapłatę 15 tys. zł ...

W ostatnią niedzielę stycznia laureaci naszej wielkiej akcji Świąteczne Gwiazdeczki bawili się znakomicie na karnawałowym baliku. Goście - zdobywcy pierwszych trzech miejsc z każdego powiatu, wraz z opiekunami, licznie stawili się na imprezie.

Łukasz Nowak i Malwina Misjan zostali zwycięzcami czwartego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu w edycji 2019/2020. Warunki na trasie były w sobotę typowo przełajowe – błoto i kałuże. Dla biegaczy to jednak żaden problem – w zawodach na dystansie 5 km wzięło udzia...

Polska Press Sp. z o. o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie Głos Wielkopolski podlegają ochronie.

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

UC-481

Wood Router, Cnc Router, Cnc Machine, Wood Cutting Machine - Jinan Quick,http://www.quickcncmachine.com/